The Blue Ribbon Run

Age Group Results

April 02, 2017


Results Provided by Race Timing Services http;//www.racetimeservices.com

5K

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Nicholas Budzyn Canton MI 266 31 1 16:58 5:28/M
 

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Megan Thomas Canton MI 246 30 3 21:38 6:59/M
 

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jeff Fedewa Plymouth MI 269 45 2 19:47 6:23/M
 

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jennifer Bridges Romulus MI 221 45 13 26:32 8:34/M
 

Female 9 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Brooklyn Zdrodowski Canton MI 253 2 30 53:37 17:18/M
 

Female 10 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Madison Briscoe Romulus MI 222 10 33 57:38 18:35/M
 

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Thomas Helka Taylor MI 227 24 6 22:09 7:09/M
 

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Caitlin Siegel Wyandotte MI 241 27 12 26:28 8:32/M
 

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 James Zdrodowski Canton MI 254 32 4 21:50 7:03/M
2 Aaron Bartal Lincoln Park MI 219 34 7 22:15 7:11/M
 

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Beth Zdrodowski Canton MI 252 33 31 53:39 17:18/M
2 Jennifer Masssey Dearborn MI 233 33 32 56:46 18:19/M
 

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rusty Collins Gibraltar MI 275 46 8 22:18 7:12/M
 

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Suzanne Griffith Woodhaven MI 226 48 25 47:12 15:14/M
2 Sandra McMillan Riverview MI 235 47 28 50:38 16:20/M
3 Suzanne Briscoe Romulus MI 223 40 34 58:08 18:45/M
 

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Todd Kelly Troy MI 270 55 5 22:02 7:06/M
2 Capt America Royal Oak MI 218 55 9 22:57 7:24/M
3 Gregory Turco Southgate MI 247 59 11 23:58 7:44/M
4 Jeff Lemmer Rockwood MI 232 51 14 27:08 8:45/M
5 Rudy Cianfarani Wyandotte MI 276 57 23 40:41 13:07/M
6 Mark Theobald Trenton MI 265 56 35 59:56 19:20/M
 

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Shari Nemchek Southgate MI 238 57 21 40:11 12:58/M
2 Sandra Siegel Grosse Ile MI 242 52 22 40:38 13:06/M
3 Peggy Evanoff Taylor MI 225 58 24 46:42 15:04/M
4 Linda Webster Woodhaven MI 250 54 26 47:13 15:14/M
5 Mary McMillan Grosse Ile MI 234 58 27 50:37 16:20/M
 

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Reginald Jones Brownstown MI 230 60 10 23:44 7:39/M
2 David Sliwinski Newport MI 243 65 15 27:29 8:52/M
3 Alan Watson Grosse Ile MI 273 69 18 35:14 11:22/M
4 Joel Sylvester Brownstown MI 244 62 36 59:59 19:21/M
 

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Deb Kolacki Trenton MI 274 63 17 34:00 10:58/M
2 Brenda Murphy Taylor MI 236 61 19 39:35 12:46/M
3 Vonice Jones Flat Rock MI 231 61 29 52:11 16:50/M
4 Marian Sylvester Brownstown MI 245 62 37 1:00:03 19:22/M
5 Janice Candela Grosse Ile MI 224 69 39 1:04:55 20:56/M
6 Paulette Dugan Romulus MI 267 67 40 1:07:50 21:53/M
7 Peggy Vennebush Allen Park MI 249 66 41 1:07:52 21:54/M
 

Female 70 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Diane Dunn Walled Lake MI 268 71 16 33:46 10:54/M
2 Cheryl Roberts Southgate MI 240 72 38 1:04:52 20:55/M
 

Male 80 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Harrison D Hensley Pinckney MI 228 84 20 39:47 12:50/M