Ann Arbor Mile - Dart for Art

July 14, 2014


Olsen's Race Timing Services

Detail Team Results

Open

Corporate Team Challenge

Team - DTE Ann Arbor

Finish Position - 1

Team Score (times): 28:39.1

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Cum. Time

1

206

Michael Edison Ann Arbor MI

M

35

35

5:23.7

5:23.7

2

148

Christopher Chuparkoff Ann Arbor MI

M

37

72

5:28.8

10:52.6

3

139

Tassos Valtadoros Ann Arbor MI

M

43

115

5:33.7

16:26.4

4

183

Douglas Cash Ann Arbor MI

M

45

160

5:40.8

22:07.2

5

147

Suzanne Chuparkoff Ann Arbor MI

F

82

242

6:31.9

28:39.1

 

Team - Bank of Ann Arbor

Finish Position - 2

Team Score (times): 30:16.4

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Cum. Time

1

145

James Jankowski Ypsilanti MI

M

33

33

5:21.4

5:21.4

2

153

Tom Conzelmann Saline MI

M

57

90

6:01.8

11:23.2

3

152

Tyler Leitow Ann Arbor MI

M

60

150

6:02.2

17:25.4

4

225

Jamie Raab Ann Arbor MI

F

73

223

6:17.6

23:43.1

5

163

Mark Skiff Whitmore Lake MI

M

84

307

6:33.3

30:16.4

 

Team - ParishSOFT

Finish Position - 3

Team Score (times): 33:47.6

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Cum. Time

1

31

Craig Ringbloom Monroe MI

M

11

11

4:46.2

4:46.2

2

322

Jeffrey Bachelor Whitmore Lake MI

M

66

77

6:09.0

10:55.3

3

67

Tracy Lai Ann Arbor MI

F

120

197

7:12.8

18:08.2

4

44

William Desrochers Ann MI

M

146

343

7:40.9

25:49.1

5

321

John Biskner

M

161

504

7:58.4

33:47.6

 

Team - Larky

Finish Position - 4

Team Score (times): 33:48.7

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Cum. Time

1

199

Hugo Braun Ann Arbor MI

M

47

47

5:47.1

5:47.1

2

190

Gregg Hammerman Ann Arbor MI

M

52

99

5:58.1

11:45.2

3

198

Jeff Pasieka South Lyon MI

M

61

160

6:03.1

17:48.3

4

239

Carrie Hammerman Ann Arbor MI

F

79

239

6:27.2

24:15.5

5

213

John Ulinski Ferndale MI

M

224

463

9:33.2

33:48.7

 

Team - Sterling Commercial Credit

Finish Position - Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Cum. Time

1

43

Stacy Trinka Fowlerville MI

F

233

233

9:58.2

9:58.2

 

Team - air police

Finish Position - Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Cum. Time

1

66

David Hawkins Ann Arbor MI

M

30

30

5:20.2

5:20.2

2

119

Aaron Hula Ann Arbor MI

M

32

62

5:20.9

10:41.1

3

68

Marten Hawkins Ann Arbor MI

M

76

138

6:24.1

17:05.3

 

Detail Team Results

Open

 

Open Team Challenge

 

Team - MRun

Finish Position - 1

Team Score (times): 23:45.7

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Cum. Time

1

203

Robert Rose Chicago IL

M

3

3

4:23.9

4:23.9

2

27

Gregory Sollish Ann Arbor MI

M

8

11

4:42.5

9:06.5

3

216

Alex Flores Ann Arbor MI

M

10

21

4:45.4

13:52.0

4

28

Daniel Sack Ann Arbor MI

M

16

37

4:53.0

18:45.0

5

122

David Wilemski Ann Arbor MI

M

18

55

5:00.6

23:45.7

 

Team - Ann Arbor Triathlon Club

Finish Position - 2

Team Score (times): 32:00.6

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Cum. Time

1

241

John Krauss Ann Arbor MI

M

54

54

5:59.1

5:59.1

2

237

Michael Fitzsimmons Ann Arbor MI

M

55

109

6:01.1

12:00.2

3

269

Elizabeth Stehouwer Ann Arbor MI

F

77

186

6:26.0

18:26.2

4

25

Jason Wilkerson Milan MI

M

94

280

6:39.2

25:05.5

5

201

Edward Solomon Ann Arbor MI

M

105

385

6:55.1

32:00.6

 

Team - Patient Endurance Racing

Finish Position - Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Cum. Time

1

111

Steve Menovcik Grand Ledge MI

M

12

12

4:46.6

4:46.6

 

Team - Trackburner Racing Team

Finish Position - Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Cum. Time

1

180

Jim Cooke Lighthouse Cove ON

M

87

87

6:34.9

6:34.9

 

Team - Lamas Kitto and Sons

Finish Position - Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Cum. Time

1

315

Andrew Kitto Saline MI

M

1

1

4:19.5

4:19.5

 

Team - Station X

Finish Position - Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Cum. Time

1

114

Patricia Pelto Garden City MI

F

262

262

11:27.6

11:27.6

2

116

Sandra Anderson Westland MI

F

264

526

11:30.3

22:58.0

 

Team - The Ducks

Finish Position - Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

Cum. Time

1

301

Benjamin Duckworth

M

153

153

7:47.9

7:47.9

2

303

Jolene Duckworth

F

194

347

8:34.8

16:22.8

3

302

Lydia Duckworth

F

196

543

8:35.0

24:57.8