Swim to the Moon

August 10, 2014


Olsen's Race Timing Services


5K Team Results

 

 (Scored by combined times of first five places for each team)

 

Team - Clarkston Sea Wolves

Finish Position - 1

Team Score (times): 6:53:57

Team Pos

Bib No

Name

City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

1

9

Kelsey Gilbert

Clarkston MI

F

7

7

1:12:18

2

172

Brady Wilson

Clarkston MI

M

15

22

1:18:14

3

194

Caroline Hughes

Clarkston MI

F

28

50

1:24:18

4

195

Alyssa Schroeder

Clarkston MI

F

35

85

1:28:15

5

18

Chris Jacobs

Clarkston MI

M

40

125

1:30:50

 

Team - Ann Arbor Masters

Finish Position - 2

Team Score (times): 7:02:12

Team Pos

Bib No

Name

City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

1

112

Tassos Valtadoros

Ann Arbor MI

M

20

20

1:20:53

2

103

Lauren Bogenberger

Plymouth MI

F

21

41

1:20:54

3

269

Seth Sadis

Ann Arbor MI

M

29

70

1:26:08

4

191

Emily Magoc

Ann Arbor MI

F

32

73

1:26:33

5

176

Kristin Burgard

Ann Arbor MI

F

34

107

1:27:54

6

37

Jeannette Stawski

Ann Arbor MI

F

41

148

1:30:54

7

121

Timothy Towey

Ypsilanti MI

M

45

193

1:32:07

8

123

Allen Duncan

Ann Arbor MI

M

56

249

1:34:45

9

266

Megan Epskamp

Ypsilanti MI

F

73

322

1:39:37

10

175

Nate Stevens

Washington MI

M

80

402

1:41:24

11

122

Eric Tingwall

Plymouth MI

M

81

483

1:41:47

12

147

Janet Duncan

Ann Arbor MI

F

88

571

1:43:53

13

60

James Carl D'Amour

Ann Arbor MI

M

100

671

1:45:43

14

155

Gregory Buck

Ann Arbor MI

M

101

772

1:45:48

 

Team - Milford Athletic Club (MAC)

Finish Position - 3

Team Score (times): 7:33:35

Team Pos

Bib No

Name

City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

1

3

Steven Heaney

Maumee OH

M

30

30

1:25:51

2

61

Mike Smith

Highland MI

M

39

69

1:30:36

3

200

Kelly McQuillan

South Lyon MI

F

44

113

1:32:02

4

15

Ron Vandekerckhove

White Lake MI

M

48

161

1:32:21

5

14

Melissa Richardson

Commerce Township MI

F

51

212

1:32:45

6

13

Chris Zielin

Highland MI

M

52

264

1:32:47

7

149

Joannie Eastridge

Brighton MI

F

86

350

1:43:38

8

124

James Izzi

Highland MI

M

87

437

1:43:39

9

159

Nat Evans

Milford MI

M

108

545

1:48:55

10

198

Barbara Hertz

Milford MI

F

122

667

1:55:02

11

201

Colleen Hoffman

Canton MI

F

136

803

2:00:26

12

254

Marilyn Reichenbach

Brighton MI

F

138

941

2:01:50

13

199

Gloria Raupp

White Lake MI

F

143

1084

2:10:27

14

252

Carol Schemanske

Highland MI

F

145

1229

2:11:32

15

265

Roberta Routt

Brighton MI

F

147

1376

2:13:13

16

255

Paula Page

Brighton MI

F

148

1524

2:13:15

17

257

Scott Thorpe

Milford MI

M

151

1675

2:17:24

18

251

Vicky Vulaj

Brighton MI

F

152

1827

2:18:48

19

259

Clisty Kinlin

Brighton MI

F

155

1982

2:24:33

20

327

Susan Haapaniemi

Farmington MI

F

156

2138

2:25:39

21

258

Dale Thibodeau

Brighton MI

M

157

2295

2:27:27

22

249

Jim Young

Howell MI

M

158

2453

2:27:29

23

262

Terry Mrofchak

Highland MI

M

160

2613

2:32:38

24

253

Sam Calma

Wixom MI

M

161

2774

2:35:40

25

260

Hong Weng

South Lyon MI

F

162

2936

2:43:07

26

256

Kitty Vandenbrulle

Flushing MI

F

164

3100

2:44:15

27

264

April Maunu

Brighton MI

F

166

3266

2:51:07

 

Team - Chicago Tri Club

Finish Position - Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name

City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

1

193

Wei Yang

Chicago IL

M

119

119

1:54:30

 

Team - Ann Arbor Triathlon Club

Finish Position - Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name

City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

1

192

Martin Murray

Ann Arbor MI

M

102

102

1:46:11

 

Team - Real Women Tri

Finish Position - Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name

City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

1

142

Marianne Maxim

Grand Rapids MI

F

66

66

1:37:00

 

Team - CycleFit Sports Club

Finish Position - Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name

City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

1

245

Andrea Bard

Fenton MI

F

114

114

1:50:42

 

Team - Playmakers

Finish Position - Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name

City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

1

184

Lisa Williams

Laingsburg MI

F

99

99

1:45:20

2

63

Amber Iszler

Grand Ledge MI

F

144

243

2:10:34

 

Team - NASTI

Finish Position - Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name

City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

1

113

Dave Oplinger

Lapel IN

M

22

22

1:21:42

2

138

Craig Newkirk

Noblesville IN

M

91

113

1:44:28

 

Team - Toledo Duo

Finish Position - Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name

City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

1

183

Kevin Halligan

Perrysburg OH

M

90

90

1:44:24

2

240

Merle Dech

Toledo OH

M

167

257

2:52:06

 

Team - Lunar Tide

Finish Position - Inc.

Team Score (times):

Team Pos

Bib No

Name

City/State

Gend

O'all Place

Cum Place

Time

1

197

Madeline Moldenhauer

Marysville MI

F

33

33

1:27:49

2

243

Kali Bayes

Fort Gratiot MI

F

106

139

1:48:49

3

177

Dianne Stephens

Sarnia ON

F

123

262

1:55:06

4

157

Dennis Ward

Ypsilanti MI

M

126

388

1:56:34